XX Śląski Mityng Lekkoatletyczny

jezyk-biegi

Olimpiad Specjalnych

Racibórz 23.03.2022

Dnia 23 marca 2022 roku sportowcy Klubu Olimpiad Specjalnych MOTYL TYCHY gościli w Raciborzu na XX ŚLĄSKIM MITYNGU LEKKOATLETYCZNYM Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów w hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego był KOS ANIMUSZ. Trenerami naszych zawodników były - pani Beata Mroczek oraz pani Anna Stankowska- Danielczyk.

Celem tej imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, stworzenie możliwości spotkania dla zawodników i ich trenerów, doświadczenie radości i sportowych emocji oraz kształtowanie charakteru.

Zdecydowanie był to bardzo szczęśliwy mityng dla naszych zawodników, zwłaszcza dla Patrycji Malinowskiej, która zdobyła podwójne złoto w biegu na 800 m oraz w pchnięciu kulą. Złoto zdobyli również zawodnicy: Dawid Trojok, który pokonał rywali w biegu na 800 m w swojej grupie sprawnościowej oraz Jacek Petelczyc w znakomitym stylu w pchnięciu kulą.
Srebrne medale zdobyli Filip Walecki w pchnięciu kulą i Jacek Petelczyc w biegu na 800 m.
Dwa razy na trzecim miejscu podium był Marcin Szromek, zarówno w konkurencji biegowej na 100m i pchnięciu kulą.
Dawid pchnął kulę zdobywając IV, a Filip w biegu na 800m również zajął IV miejsce.

Łącznie KOS MOTYL TYCHY zdobyła 8 medali:
- 4 złote,
- 2 srebrne,
- 2 brązowe.

To był dzień pełen pozytywnych emocji, wzruszeń i motywacja do dalszych treningów.
Wszystkim zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesu, a organizatorom – KOS Animusz Racibórz dziękujemy za przygotowanie zawodów dla tak licznej grupy sportowców.